Veel lof voor snel handelen Travel Managers Egypte-situatie
Afgelopen zondag heeft het Ministerie van Buitenlandse Zaken opnieuw de situatie in Egypte bekeken en besloten aan het eind van de dag een negatief reisadvies in te stellen. Gevolg hiervan was dat de vakantiegangers die in Egypte verbleven, gerepatrieerd dienden te worden.
Direct overleg
Reisorganisaties en airlines hadden direct overleg met elkaar om er voor te zorgen dat zo snel mogelijk vliegtuigen werden ingezet naar Egypte -een zogenaamde luchtbrug- om de bewuste vakantiegangers op te halen. Een mega-operatie, die van iedereen veel flexibiliteit en begrip verlangde. Inmiddels zijn de eerste vliegtuigen met gerepatrieerde vakantiegangers al in Nederland terug gekeerd en worden de komende dagen nog diverse vluchten uitgevoerd om vakantiegangers uit Egypte te halen.
Alle zeilen bijzetten
Ook bij Face2Face Travel vond afgelopen zondag direct nauw overleg plaats met de diverse Travel Managers en reisorganisaties en werden alle zeilen bijgezet om klanten die in Egypte waren of deze week naar Egypte zouden afreizen van actuele informatie te voorzien.
Kritiek op reisbureaus
In de media en op internet circuleerden de afgelopen 24 uur diverse berichten over de openingstijden en de bereikbaarheid van reisbureaus of liever gezegd de onbereikbaarheid van sommige reisbedrijven en de slechte informatievoorzieningen van hun kant richting klanten. Vakantiegangers.konden vaak pas afgelopen maandagochtend bij hun reisbureau terecht voor meer informatie. In veel gevallen ontbrak ook een noodnummer van het reisbureau dat klanten konden bellen om hun vragen te stellen.
Travel Managers altijd bereikbaar
Juist in deze extreme situatie konden Face2Face Travel en haar Travel Managers de kracht van de organisatie tonen en snel en accuraat handelen. Takis Panagopoulos, directeur Face2Face Travel: ‘Met man en macht zijn wij dit weekend en ook maandag vroeg in de weer geweest met alles rond de Egypte-situatie. Onze Travel Managers waren het hele weekend paraat en bereikbaar en hebben hun klanten direct over de actuele situatie in Egypte kunnen informeren en verder op weg kunnen helpen. Géén van onze klanten heeft hoeven wachten tot maandagochtend 10.30 uur, wanneer normaliter de traditionele reisbureaus hun deuren openen. Hiermee wordt het voordeel van ons concept direct duidelijk: de Travel Manager is altijd, dus 24 uur per dag, bereikbaar voor haar klanten. Wij hadden de afgelopen dagen niet heel veel klanten die in Egypte verbleven, maar de klanten die wij hebben geïnformeerd en die gisteren zijn teruggekomen, waren zeer te spreken over onze werkwijze en service. Ook klanten die voor deze week een reis naar Egypte op de planning hadden staan, hebben wij -in goed overleg met de reisorganisaties waarmee wij samenwerken- om kunnen boeken naar een andere bestemming en dus een goed alternatief kunnen bieden. Het onderstreept eens te meer de slogan die wij hanteren en waar wij pal achter staan: ‘Persoonlijk geregeld, gerust op reis’.



